Komponistens verktøykasse: Hvordan treffer noteportalene komponistenes behov?

6. mai 2026

NETT KV 20260526

© Renate Madsen (Pettersen) / Fredrik Arff (Kragset og Havrøy)

Charlotte Piene, Kristian Hernes, Agnes Ida Pettersen, Tove Kragset og Frank Havrøy møtes i panelsamtale om noteportaler 26. mai.

© Renate Madsen (Pettersen) / Fredrik Arff (Kragset og Havrøy)

Tirsdag 26. mai inviterer vi til panelsamtale om tilgjengeliggjøring av ny norsk partiturmusikk.

Vi spør:

  • Hvordan fungerer dagens noteportaler i møte med komponistenes behov, og hvilke muligheter finnes for videre utvikling av publisering og distribusjon av partiturmusikk?
  • Hvilke behov har komponister når de skal gi ut musikken sin?
  • Hvor ligger hindringene – og hvor finnes mulighetene?

I panelet møter du Charlotte Piene (NB noter), Tove Kragset (daglig leder i Nyte Noter), komponist Frank Havrøy (tilknyttet Nye Noter), samt komponist Kristian Hernes, som har valgt en alternativ måte å distribuere egne verk på. Sammen vil de dele erfaringer, løfte frem utfordringer og diskutere hva som fungerer – og hva som kan utvikles videre i noteportalene.

Panelsamtalen ledes av komponist Agnes Ida Pettersen. Publikum får også anledning til å stille spørsmål underveis.

Arrangementet varer i én time, er gratis og åpent for alle. Vi ber imidlertid om påmelding via skjemaet under, slik at vi vet hvor mange som kommer. Du trenger ikke å være medlem i Norsk Komponistforening for å delta.

Tid: Tirsdag 26. mai kl. 18.00–19.00
Sted: Spillbaren i Kulturhuset

Skjema

Tilhørighet/medlemsskap *